Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet srp 18, 2019 16:15

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pon tra 04, 2011 22:19 

Hvaljen Isus i Marija!
Ja sam aktivni bloger već 4 godine, blog je već na prvoj godini doživio obraćenje skupa sa mnom i sada vodim bitku s "poganima" po blog.hr-u i s ostalim inovjerncima, a najjači su samoprozvani pravednici. Dospio sam naslovnici blog.hr, u stalno sam kategoriji almost cool blogovi. To smatram vrijednim jer sam na tom ultraliberalnom i antikršćanskom portalu jedno svijetlo Kristovo koje može nešto pokrenuti.

Što mislite o blogerskom svijetu i imali tu mogućnosti evangelizacije? Ako da, kako?
Zanima me čisto koliko ste aktivni u posjećivanju blogova i koliko sudjelujete u raspravama?
Isto tako ako imate zanimljivi blogova zalijepite ih ovdje pa ću ih na svome objaviti.
Mir i dobro.
:D

Vrh

PostPostano: Uto tra 05, 2011 20:47 

Sama forma bloga nije baš pogodna za raspravu već prvenstveno služi za iznošenje autorovih misli i ideja.
Od blogova smatram korisnima
Angelusove propovijedi
Duhovna obnova: Fra Zvjezdan Linić
Crkveni dokumnenti

Vrh

PostPostano: Sri tra 06, 2011 08:53 

Barnaba je napisao/la:
Sama forma bloga nije baš pogodna za raspravu već prvenstveno služi za iznošenje autorovih misli i ideja.

Iznenadio bi se koliko je to kriva izjava. Upravo na tim raspravljanjima na blogu sam naučio dosta o vjeri, čisto što sam da bih obranio svoju vjeru morao posegnuti za literaturom, pa bih onda to donosio na blog. Često vidim da ima koristi. Tako sam i naišao i na ovaj forum na kojem se dosta raspravlja.

Ima dosta korisnih katoličkih bloga, linkova ima na mom blogu.

Vrh

PostPostano: Sri tra 06, 2011 09:35 

Defton je napisao/la:
Barnaba je napisao/la:

Iznenadio bi se koliko je to kriva izjava. Upravo na tim raspravljanjima na blogu sam naučio dosta o vjeri, čisto što sam da bih obranio svoju vjeru morao posegnuti za literaturom, pa bih onda to donosio na blog. Često vidim da ima koristi. Tako sam i naišao i na ovaj forum na kojem se dosta raspravlja.

Ima dosta korisnih katoličkih bloga, linkova ima na mom blogu.

Mislim da su rasprave po blogovima i forumima čisto gubljenje vremena. Evo i ja ga ovdje gubim ali više ne namjeravam. To vrijeme je nepovratno izgubljeno. Rezultati su minorni u odnosu na uloženi trud i vrijeme. Sve vas lijepo pozdravljam i neka vam Isus bude jedini put i smisao jer kako veli sv. IVAN OD KRIŽA samo je Bog vrijedan ljudske misli.

Vrh

PostPostano: Sri tra 06, 2011 12:59 

Defton je napisao/la:
Barnaba je napisao/la:

Iznenadio bi se koliko je to kriva izjava. Upravo na tim raspravljanjima na blogu sam naučio dosta o vjeri, čisto što sam da bih obranio svoju vjeru morao posegnuti za literaturom, pa bih onda to donosio na blog.

Ne slažem se kako je izjava kriva. Kad se promtri forma bloga onda je jasno kako to odista nije namjenjeno prvenstveno za raspravu. I grafički je tako napravljeno da su komentari u drugom planu a na autora je hoće li ih uopće i kome dozvoliti. Mnogi uoće ne dozvoljavaju komentare.
Nisam ja protiv bloganja na njima se može itekako izvući maksimum unutar njihove forme no to prvenstveno ovisi o autoru.

Vrh

PostPostano: Sub tra 09, 2011 15:38 

Citat:
Što mislite o blogerskom svijetu i imali tu mogućnosti evangelizacije? Ako da, kako?

Naravno da ima mogućnosti evangelizacije, ima i lijepih blogova, mada neki služe jednostavno za prenošenje informacija ili povezivanje ljudi, a ima i osobnih razmatranja, lijepih svjedočenja i stvaralačkih radova...
Budući da je blogovska forma takva kakva jest, po meni bi najbolji blogovi bili oni kojima se autor kreativno služi najprije da iznese svoje dojmove i zapažanja, a ukoliko se treba pozvati na koji veći tekst mogao bi ostaviti samo link. Kratkoća, jasnoća i originalnost su po meni odlike dobrog bloga. Međutim, tu dolazi do problema, slično kao i na forumima, što ljudi baš i ne otvaraju linkove, ali zato bi u tekstu trebao biti kratak osvrt, pa onda tko želi nek čita i dalje.

Primijetila sam da u zadnje vrijeme posjećenost blogova (također i foruma), a time i pismena kreativnost ljudi sve više pada, a raste grupiranje i reklamiranje na facebooku.
Koliko sam u toku, na pojedinim katoličkim blogovima primijetila sam da se ponekad stvaraju zatvorene grupice ljudi koji komuniciraju jedino međusobno ili sa istomišljenicima, a dosta su zatvorene i elitističke prema onima vani (i onima drugačijima), a to je za evangelizaciju naravno loše… Grupe na facebooku stoga su izgleda privlačnije jer djeluju otvorene prema svakome (ili pak svakome daju podjednake prilike da se izrazi), dok je, s druge strane, i kod njih minus kada banaliziraju vjeru, umjesto da ju svjedoče. Nikad mi nije bilo jasno zašto Djevica Marija i drugi sveci moraju imati svoje profile na FB?

Vrh

PostPostano: Ned tra 10, 2011 18:20 

osobno i sam pišem jedan blog i ako nisam pretjerano aktivan. ima odličnih i korisnih blogova i takvi u glavnom isplivaju vremenom na površinu u ovom moru blogova i foruma i sveg ostalog. Kao i sve ostalo danas u svijetu interneta, tako i blogovi mogu biti dobro iskorišteno sredstvo evangelizacije, a mogu biti i glupost

Vrh

PostPostano: Pon tra 11, 2011 20:21 

meni se u zadnje vrijeme dosta sviđa ovaj blog http://zlatna-djeca.blogspot.com/,

a preko njega sam došla i do ovog, koji sadrži razne teološke, duhovne, dječje teme i ostale zanimljivosti http://zrno.wordpress.com/

i ovog s raznim duhovnim pričama http://ocimadrugoga.blogspot.com/p/arhiva.html

Vrh

PostPostano: Ned lis 13, 2013 12:07 

U međuvremenu je Deftonov blog nestao s portala blog.hr.
Bilio je dobrih blogova. Meni se svidio responder.blog.hr, koji je imao dobre tekstove o odnosu vjere i znanosti. Nažalost, autor ga više ne obnavlja.
Imam i ja svoj kojeg sam selio sa dva portala, da bi sada dobio konačni oblik. Zgodno je da čovjek bez smetnje izrazi ono što misi o raznim stvarima. Koliko to utječe na čitatalje, ne znam.

Vrh

PostPostano: Ned lis 13, 2013 20:01 
Administrator

Pa slobodno napiši adresu svog bloga, baš me zanima o čemu pišeš.

Vrh

PostPostano: Uto lis 15, 2013 15:42 

Blog je još tu: http://defton.blog.hr/
Ali više ne pišem jer neam vremena.

U međuvremenu pokrenuta je Hrvatska katolička blogosfera na facebooku, pa pristup blogovima je olakšan. U zadnje vrijeme ih je sve više.

Vrh

PostPostano: Uto lis 15, 2013 15:55 

Prošlo je skoro 2.5 godine otkada sam napisao ovu temu... ha. Oduševljenost se vidi u mojim riječima.
Kako se čovjek brzo mijenja.

Vrh

PostPostano: Sri lis 16, 2013 15:27 

Giovi je napisao/la:
Pa slobodno napiši adresu svog bloga, baš me zanima o čemu pišeš.

http://crescendo33.blogspot.com/

Vrh

PostPostano: Pon lis 21, 2013 08:07 

Preporučam knjigu Četri ljubavi, autor je C.S. Lewis. Osobito mi se svidjela jedna misao: Jedino mjesto, osim neba, gdje možete biti savršeno sigurni od svih opasnosti i nemira ljubavi jest pakao.

Vrh

PostPostano: Pon lis 21, 2013 10:54 

U Glasu Koncila broj 42 nalazi se odličan teološki osvrt Krešimira Cerovca pod naslovom "Kršćanstvo i fundamentalizam" koji možete pročitati na linku:
Kod:
http://www.glas-koncila.hr/index.php?option=com_php&Itemid=41&news_ID=23387
http://www.glas-koncila.hr/index.php?op ... s_ID=23387

U tom osvrtu se nalazi citat iz knjige "Pravovjerje" Gilbert Keith Chestertona, koji je bio obraćenik u 48. godini života s anglikanske na katoličku vjeru.
"Ljudi koji se protiv Crkve počnu boriti zbog slobode i čovječanstva, završe tako što odbace i slobodu i čovječanstvo, samo da bi se mogli boriti protiv Crkve... Njeni će neprijatelji upotrijebiti svako oružje protiv nje, mačeve koji sijeku njihove vlastite prste i ugarke koji spaljuju njihove vlastite kuće... Oni su spalili svoje vlastito žito da bi potpalili Crkvu; uništili su svoja vlastita sredstva da bi uništili nju. Svaka je batina bila dovoljno dobra da bi se njome udaralo po Crkvi, makar to bio zadnji komadić drveta preostao od njihovog vlastitog raskomadanog namještaja"
I danas Chesterton nadahnjuje mnoge vjernike zbog svog britkog i logičkog stila zbog kojeg su ga zvali svojevrsnim "Apostolom zdravog razuma".
Postoji i blog Croatian Chestertonians
Kod:
http://croatianchestertonians.blogspot.com/
http://croatianchestertonians.blogspot.com/ koji je posvećen tom piscu i njegovom djelu.
Jeste li čitali njegova djela i kako vam se čine?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata