Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon srp 06, 2020 12:39

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Naslov: Re: bitno.net
PostPostano: Čet sij 09, 2020 16:27 

Umjesto da se dijelimo,bolje je uzgajati ono što nam je zajedničko...
Inače,u Međugorje vjerujem.Prvi sam put išla tamo u organizaciji svećenika.I puno svećenika vjeruje,a ni sv.Ivanu Pavlu nije bilo mrsko.

Vrh

PostPostano: Ned sij 19, 2020 22:25 

Umjesto da se dijelimo,bolje je uzgajati ono što nam je zajedničko...
Inače,u Međugorje vjerujem.Prvi sam put išla tamo u organizaciji svećenika.I puno svećenika vjeruje,a ni sv.Ivanu Pavlu nije bilo mrsko.

Mnogi su se slikali s Papom, npr. na nekoj audijenciji, pa odmah u komentar slike stavljali "da Papa njih priznaje i podržava", a Papa vjerojatno uopće nije ni bio upoznat s time tko su oni...

Vrh

PostPostano: Pon sij 20, 2020 12:32 

Neznam još stavljati linkove.No,možeš naći masu toga,dovoljno je ukucati Papa Ivan Pavao II i Međugorje.
Npr.Papa Mirjani Dragičević Soldo:Da nisam Papa,već bih bio u Međugorju i ispovjedao bih.
Mgsr.Maurillo Krieger,bivši biskup Florianopolisa(Brazil),pri odlasku u Međugorje,rekao mu je Papa:Molite za me u Međugorju.Kad ga je pitao,mogu li reći vidiocima da im šaljete svoj blagoslov,odgovorio je,da,da,i zagrlio me.
Predsjednik korejske biskupske konferencije msgr.Angelo Kim,rekao je Papi :Zahvaljujući Vama,Poljska je oslobođena od komunizma.
Papa je odgovorio : Nisam ja to učinio.To je djelo djevice Marije kako je obznanila u Fatimi i Međugorju.
I još puno toga.Još za njegova života čula sam za dosta izjava njegovih pozitivnih o Međugorju.

Vrh

PostPostano: Uto sij 21, 2020 22:19 

Neznam još stavljati linkove.No,možeš naći masu toga,dovoljno je ukucati Papa Ivan Pavao II i Međugorje.
Npr.Papa Mirjani Dragičević Soldo:Da nisam Papa,već bih bio u Međugorju i ispovjedao bih.
Mgsr.Maurillo Krieger,bivši biskup Florianopolisa(Brazil),pri odlasku u Međugorje,rekao mu je Papa:Molite za me u Međugorju.Kad ga je pitao,mogu li reći vidiocima da im šaljete svoj blagoslov,odgovorio je,da,da,i zagrlio me.
Predsjednik korejske biskupske konferencije msgr.Angelo Kim,rekao je Papi :Zahvaljujući Vama,Poljska je oslobođena od komunizma.
Papa je odgovorio : Nisam ja to učinio.To je djelo djevice Marije kako je obznanila u Fatimi i Međugorju.
I još puno toga.Još za njegova života čula sam za dosta izjava njegovih pozitivnih o Međugorju.

Sve te izjave (osobito onu prvu) uzeti s dozom zdravog razuma. Papa je bio dobro upoznat sa svime što se u Međugorju zbiva.

Vrh

PostPostano: Sri sij 22, 2020 12:14 

Da.Pa sjećam se i ja njegovih blagonaklonih izjava.Kažem ponovo,prvi sam put išla tamo u organizaciji svećenika naših župa.
Naišla sam jednom u knjižnici(dobro sakrivenu,nije baš bila "vidljiva")knjigu o Međugorju,bogato ilustriranu.Tamo su pojašnjene neke diskutabilne izjave i situacije.Voljela bih da sam je mogla zadržati.Danima nakon čitanja,osjećala sam se kao na "sedmom nebu" :)

Vrh

PostPostano: Ned sij 26, 2020 20:58 

Da, to sam pročitala već prije, stari članak i zanimljive opservacije...

Ne znam je li se u međuvremenu bitno.net promijenio na bolje (sad je drugi glavni urednik), a protestantizacija je zapravo iz niza razloga i propusta dosta duboko ušla u naš hrvatski vjernički svijet...

Vjerojatno većinom iz ekumenskih razloga rijetko tko se danas usuđuje definirati što je zapravo katoličko, a što protestantsko, i nekako ne vidim dobar put u prozivanju portala i televizija... razmišljam o tome kad bi barem portal vjeraidjela.com bavio se nekim ključnim temama (tek da bolje upoznamo svoju vjeru)... npr. zašto sve manje katolika vjeruje u stvarnu Isusovu prisutnost u euharistiji, zašto je Marija ipak toliko važna, je li Isus imao braće kao što piše u Bibliji i sl.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC + 01:00 sata