Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 06, 2019 08:39

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Sub tra 25, 2009 15:19 

Poštovani i dragi. Nedavno sam se vratila iz Padove i pročitala životopis Svetog Leopolda, našeg sveca o kojem vjerujem svi znate opčenito da je proveo 40 godina u Padovi gdje se nalazi njegov grob i svetište. Pročitavši njegovu posljednju želju, na samrti (a znamo da je patio cijeli život i želio biti među svojim narodom, Hrvatima ) kazao je:
"Kada dovršim svoje poslanje u Padovi, neka moje jadne kosti odnesu među pripadnike mojega naroda za dobro njihovih duša". I sada pitam ja vas, pitala sam i svoga svečenika, i pisala na Glas koncila neki dan, zna li netko dali je ikada bilo pokušaja da se njegove kosti prenesu u Hrvatsku ili Boku Kotorsku makar? Ustvari kakav je način, procedura, postoji li.? Znam kako, čak jednu relikviju košćice ima svetište u Maglaju,BiH. Dok čekam odgovore a prije nego se odlučim pisati i poglavarima crkve s istim upitom može li me netko uputiti na neku stručnu literaturu ili zakonike Crkve jer toliko sam tužna na ovu spoznaju da ne mogu mirovati.
Mir i dobro

Vrh

PostPostano: Ned tra 26, 2009 20:54 

Nisam znao za to. No, s obzirom na našu čuvenu hrvatsku poduzetnost, ne iznenađuje me to puno. :(

Vrh

PostPostano: Ned tra 26, 2009 20:59 

Ja smatram da je hrvatski narod vrlo poduzetan i dapače voli svoje no ovdje je netko zakazao :roll:
na našu veliku žalost i tugu. :(
Ali Božje oko sve gleda, sakriti se njemu ništa neda. :lol:

Vrh

PostPostano: Čet svi 07, 2009 20:44 

Evo vama za informaciju Glas Koncila mi je javio kako su moj upit proslijedili kapucinima (redu svetog Lepolda9 a u međuvremenu mi je jedan vjernik kazao da koliko on zna zatražio je kosti sveca Alojzije Stepinac al ih nije dobio....
Mir i dobro vama
sanja

Vrh

PostPostano: Pet svi 08, 2009 07:34 

Sanja je napisao/la:
Evo vama za informaciju Glas Koncila mi je javio kako su moj upit proslijedili kapucinima (redu svetog Lepolda9 a u međuvremenu mi je jedan vjernik kazao da koliko on zna zatražio je kosti sveca Alojzije Stepinac al ih nije dobio....
Mir i dobro vama
sanja

Zašto bi vjernik trebao posjedovati kosti blaženika Alojzija Stepinca? :shock:

Vrh

PostPostano: Čet svi 14, 2009 18:47 

Oprostite nisam se dobro izrazila...dakle jedan vjernik mi je kazao da on zna kako je Alojzije Stepinac zatražio da se kosti pokojnog sveca Leopolda prenesu u Hrvatsku.
Mir i dobro

Vrh

PostPostano: Čet svi 12, 2011 11:33 

Talijani su poduzetni što se tiče svetaca, pa tako i našeg (i njihovog) Leopolda...
Iako je među najpoznatijim i najomiljenijim svecima iznenadilo me kad sam čitala njegovu biografiju u knjizi "Ljudima prijatelj", jer se nisam nadala da su se tom tihom, samozatajnom i poniznom redovniku dogodila tolika uslišanja i čudesa.
Mislim da danas većinom nedostaje takav pristup sakramentu pomirenja kao što ga je on imao, jer se među svjedočanstvima otkriva koliko ispovijed može biti pravi susret s Bogom koji nas ljubi i koliko može zacijeliti i izliječiti ljudska srca.
Dojmilo me se u toj knjizi i onaj kratak prikaz povijesti Hrvata na početku knjige (pisao ga je jedan Talijan!)... Nisam još od niti jednog našeg povjesničara ili novinara vidjela toliko pozitivnih stvari koliko ih ima u tom sažetku jednog stranca... Čovjek se osjeti baš ponosnim što je Hrvat!...
Talijani imaju i zanimljiv film o njemu koji se može pogledati na http://www.youtube.com/watch?v=LgzT46ratoQ .

Vrh

PostPostano: Čet srp 27, 2017 20:14 

Tijelo sv.Leopolda ponovo u Hrvatskoj

Zadar,14.rujna 2017.

Herceg Novi,15. rujna

Dubrovnik,16.rujna

Split,17.rujna

Rijeka,18.rujna

Danas je u vecernjaku izasla knjizica o sv.Leopoldu.Preporucujem i knjugu u kojoj su sybrana njegova osobna pisma.Spisi sv.Leopolda Mandica. Knjiga je dosta obilan materijal a nije skupa,35 kn,ako je ima u knjizarama

Vrh

PostPostano: Sub svi 12, 2018 19:03 

https://www.youtube.com/watch?v=YQAwR0tSBlw

Mali svetac velikoga srca :)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata