Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto pro 11, 2018 12:51

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 178 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub svi 16, 2015 15:49 

Barnaba je napisao/la:
Očito je Hrkijev doprinos forumu prevelik pa je on čitav podložen njemu.

Stvar je puno šira. Pošto je na ovom forumu dopušten određen niz tema koji pomalo izlaze iz okvira katolicizma, logično je i da forumaši imaju svoju duhovnost. Ona kao takva ne smije se napadati, pogotovo ne da se zbog nje forumaši omalovažavaju i nonstop da im se traže greške. Hrki nam govori o Gospi međugorskoj, jer mu je to na forumu dopušteno...
Dakle, ukoliko ti se ne sviđa, jednostavno zaobiđi tu temu...

Ujedno i pitanje za admina, što doista želi od ovog foruma?
8) 8)

Vrh

PostPostano: Ned svi 17, 2015 12:19 

adrijana je napisao/la:
Stvar je puno šira. Pošto je na ovom forumu dopušten određen niz tema koji pomalo izlaze iz okvira katolicizma, logično je i da forumaši imaju svoju duhovnost. Ona kao takva ne smije se napadati, pogotovo ne da se zbog nje forumaši omalovažavaju i nonstop da im se traže greške. Hrki nam govori o Gospi međugorskoj, jer mu je to na forumu dopušteno...
Dakle, ukoliko ti se ne sviđa, jednostavno zaobiđi tu temu...

8) 8)
Nisam postavio pitanje koje bi zahtjevalo takav odgovor.

Vrh

PostPostano: Ned svi 17, 2015 14:35 
Administrator

Kako može biti preglednije? To se naoko može činiti, no u slučaju kad netko npr. citira post od prije 2 godine i ne vidi se pozadina rasprave? Očito je Hrkijev doprinos forumu prevelik pa je on čitav podložen njemu.
Forum.hr isto ima jedno citiranje, ali ima i direktan link na citirani post (na donjoj slici ga pokazuje narandžasta strelica) koji omogućava brzi pregled prošle rasprave.
Slika
Takva mogućnost bi trebala biti i ovdje kad je ukinuto višestruko citiranje.

To je dobra ideja, evo sada se ubacuje automatski link na post koji se citira.

Vrh

PostPostano: Ned svi 17, 2015 14:53 
Administrator

Ujedno i pitanje za admina, što doista želi od ovog foruma?
8) 8)

Ovaj forum ima cilj pokušati razjasniti i približiti katolički nauk o važnim životnim temama. Ima puno toga što je vrijedno i potrebno raspraviti, Crkva nam puno toga nudi kao pomoć i šteta da nešto od toga ne bude i na internetu.

Vrh

PostPostano: Ned svi 17, 2015 15:07 
Administrator

kAKO TO NIJE MOJ IZVORNI SAVJET NEGO OD GOSPE ( nevezano tko vjeruje u nju ili ne)međugorske, mislim da iskreno spominjanje odakle mi ti savjeti nije trolanje!
svi ti spomeni GM su znači vezani za temu, nisu puka priča o međugorju...

Hrki, o Međugorju ima posebna tema, a širenje te rasprave na druge teme po forumu ometa normalan rad foruma i neće se tolerirati. Pokušaj se držati teme na kojoj pišeš da ne zadaješ posla moderatoru i da ne skrećemo sa glavne teme.

Vrh

PostPostano: Sri svi 27, 2015 14:39 

Zašto se Hrkiju dozvoljava da me vrijeđa i u vrlo ružnom smislu spominje moje roditelje? Njegovi se postovi tu i tamo prebace u reciklažu dok se mene kažnjava 7 dana bana za svaki post koji je imalo izvan teme. Puno puta sam bio baniran i kada sam odgovarao na nečiji post koji je isto bi izvan teme ali se samo mene kaznilo.

Vrh

PostPostano: Čet svi 28, 2015 13:37 
Administrator

Zašto se Hrkiju dozvoljava da me vrijeđa i u vrlo ružnom smislu spominje moje roditelje? Njegovi se postovi tu i tamo prebace u reciklažu dok se mene kažnjava 7 dana bana za svaki post koji je imalo izvan teme. Puno puta sam bio baniran i kada sam odgovarao na nečiji post koji je isto bi izvan teme ali se samo mene kaznilo.

Neprikladan post prijavi, a svako trolanje se neće tolerirati.

Vrh

PostPostano: Pet svi 29, 2015 16:57 

Neprikladan post prijavi, a svako trolanje se neće tolerirati.

Neprikladan si post ti vidio jer si ga prebacio ali Hrki nije uopće kažnjen dok ja svako malo gulim 7 dana bana!? Trolanje se tolerira svima osim meni. Pa ja niti ne znam gdje griješim. Mislim da ti to određuješ po tome kako si raspoložen, pa ne znam kako se smiješ ispovjediti i pričestiti poslije takve neprestane pristranosti. Mislim stvarno se zamisli!

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 08:10 
Administrator

Trolanje i vrijeđanje se ovdje ne dopušta, neprikladni postovi se prebacuju, a stalno takvo zadavanje posla moderatoru se sankcionira banom. Ukoliko želiš normalno raspravaljati imaš za to priliku.

Vrh

Naslov: Re: Luterani
PostPostano: Sub svi 30, 2015 11:44 

EDIT: Prebačeno sa teme "Luterrani"
O, a po kojim to ti kriterijima određenu propovijed nazivaš laprdanjem? I kako ti to uspiješ zaključit koliko netko moralno živi? A što to znači strog i krut - možda da propovijeda u skladu s naukom Crkve? I konačno, ako si katolik, onda svojom dobrotom osvjetlaj lice Crkve i doprinesi kvaliteti određene župe - misliš li da bi to bilo evanđeoski?

Ma to se patriot1 kloniro jer je baniran! Nije mi jasno kako to njemu i Jeremini admin dozvoljava a rigorozno kažnjava izmišljena trolanja.
Zašto vi Luterane vežete samo za Švetsku ili Skandinaviju? Ima njih i u Nizozemskoj. Tamo su se udružile tri glavne protestantske denominacije strogi kalvinisti, umjereni kalvinisti i luterani, njih ukupno 2 400 000. Danas ih je manje od 1 800 000?! Protestantska crkva u Nizozemskoj počela je proces sekularizacije već u prvoj polovici XX. st., dok je u Katoličkoj Crkvi on započeo od 60.-ih godina. Perspektiva za Nizozemsku, prema današnjim brojkama, je da će islam za pet godina postati druga religija u državi, dok će protestanti spasti na 4 ili 5 posto pučanstva. Fascinira me šta konfesionalni luterani primaju 'pričest' klečeći i smiju se današnjim katolicima zbog pretjeranog liturgijskog liberalizma.

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 13:06 
Administrator

Kloniranje je zabranjeno, kada se takvo lažno svjedočanstvo otkrije ukida se account, no pošto se ne mislim igrati detektiva pozivam na poštenje forumaša. Ujedno sva pitanja oko moderiranja se postavljaju isključivo na ovoj temi.

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 18:40 

Ujedno sva pitanja oko moderiranja se postavljaju isključivo na ovoj temi.

Mogu li ovaj tekst ponoviti na Temi Luterani?
romanac je napisao/la:
Zašto vi Luterane vežete samo za Švetsku ili Skandinaviju? Ima njih i u Nizozemskoj. Tamo su se udružile tri glavne protestantske denominacije strogi kalvinisti, umjereni kalvinisti i luterani, njih ukupno 2 400 000. Danas ih je manje od 1 800 000?! Protestantska crkva u Nizozemskoj počela je proces sekularizacije već u prvoj polovici XX. st., dok je u Katoličkoj Crkvi on započeo od 60.-ih godina. Perspektiva za Nizozemsku, prema današnjim brojkama, je da će islam za pet godina postati druga religija u državi, dok će protestanti spasti na 4 ili 5 posto pučanstva. Fascinira me šta konfesionalni luterani primaju 'pričest' klečeći i smiju se današnjim katolicima zbog pretjeranog liturgijskog liberalizma.

Molio bih za dozvolu da se uključim u ovu viewtopic.php?f=17&t=1545&start=30 raspravu o glazbi na temi o baptistima ali da to ne bude proglašeno za trolanje i popraćeno sa 7 dana bana? Svi drugi mogu rapravljati pa me zanima mogu li ja ili za mene vrijede druga pravila?

Vrh

PostPostano: Sub svi 30, 2015 22:10 
Administrator

Dio koji se tiče teme naravno možeš ponoviti, a ono što nije vezano uz temu naravno ne možeš pisati. Offtopic postove drugih rasčistit ću kad stignem.

Vrh

PostPostano: Pon lip 08, 2015 14:47 

Citat:
Nisam bio u Sarajevu, ali sam se dosjetio nečem drugom!
Dok su radio i tv postaje najavljivale vrijeme polaska papina aviona iz Rima, ja sam ga uživo pratio preko Interneta,preko ove aplikacije:

http://www.flightradar24.com/43.34,17.81/7

Nazvao sam kćerke u Splitu oko 8 i 30, rekao sam im; eto vam papina aviona malo lijevo od Splita, taman prelazi more. Odmah su uskliknule; "Vidimo ga, vidimo ga!!!"
Zatim je letio gore prema Livnu pa odatle okrenuo desno za Sarajevo.

Internet je veliki Božji dar, kako je Bog lijepo obdario ljude da velike mogućnosti Interneta koriste i u pozitivne svrhe.
Kopirajte ovu aplikaciju, ako trenutno leti neki avion, sad iznad vas, - kliknite nanj i pokazat će vam odakle i gdje leti, kao i tip aviona, kompaniju, visinu, brzinu leta i odredište.

Može li itko objasnit gdje se vidi "trolanje" u ovom postu?

Vrh

PostPostano: Pon lip 08, 2015 21:36 
Administrator

Jeremija, probaj shvatiti da tema nisi ti, tvoje zanimacije niti aplikacija za praćenje aviona, i molim te da ne odvlačiš od onoga o čemu raspravljamo i da se držiš teme.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 178 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata