Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon ruj 23, 2019 14:58

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet lis 06, 2011 21:36 

adrijana je napisao/la:
Evo, sad još i širiš neistine... Nisi baniran zbog mišljenja i čini mi se da to jako dobro znaš.

Ne, stvarno ne znam. Zašto sam onda baniran? Kakve neistine?

Vrh

PostPostano: Čet lis 06, 2011 22:02 

Širiš neistine da si baniran samo zbog drugačijeg mišljenja. Također, kako nazvati ova tvoja dva prijedloga osim provokacijom.

atheos je napisao/la:
1. Ako od ovog foruma želite stvoriti "svoju sobicu" u kojem ćete razgovarati o vjerskim temama u miru i harmoniji, bez drugačijih mišljenja, navedite to izričito u pravilima foruma. (…) Ako to ne navedete u pravilima, ne možete banirati korisnika samo zato jer je iznio svoje mišljenje.

2. Napravite poseban kutak u kojem će biti moguće neistomišljenicima iznijeti svoja razmišljanja, gdje bi mogli "raspaliti iz teške artiljerije" bez posljedica.

Mislim da nema razloga da ti uslišimo krasne molbe, toliko pa naivni nismo.

Vrh

PostPostano: Čet lis 06, 2011 22:29 

adrijana je napisao/la:
Širiš neistine da si baniran samo zbog drugačijeg mišljenja.

Adrijana, molim te, reci mi iskreno zašto sam onda bio baniran?

Moja dva prijedloga stvarno nisu bile provokacije, nisam tako mislio. Ako ih nećete prihvatiti, ok, nema beda. Možda imaš pravo, bolje je kad postoji konfrontacija neistomišljenika, forum tada živne.

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2011 12:27 

Citat:
Adrijana, molim te, reci mi iskreno zašto sam onda bio baniran?

Sve piše na temama gdje si zadnje pisao.

Citat:
Moja dva prijedloga stvarno nisu bile provokacije, nisam tako mislio. Ako ih nećete prihvatiti, ok, nema beda. Možda imaš pravo, bolje je kad postoji konfrontacija neistomišljenika, forum tada živne.

Nije stvar u živahnosti foruma, nego u napadima i nepotrebnim provokacijama kojima se ili pišu besmislice ili se vjernici moraju nonstop braniti. Zar nije takvo 70 % drugih foruma? Ako je nekome do neprestane “konfrontacije” blago rečeno, neka se ne buni stalno radi moderiranja.

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2011 19:56 

adrijana je napisao/la:
[
Sve piše na temama gdje si zadnje pisao.

Interpretirati ću to kao da mi ne želiš odgovoriti.

adrijana je napisao/la:
Nije stvar u živahnosti foruma, nego u napadima i nepotrebnim provokacijama kojima se ili pišu besmislice ili se vjernici moraju nonstop braniti. Zar nije takvo 70 % drugih foruma? Ako je nekome do neprestane “konfrontacije” blago rečeno, neka se ne buni stalno radi moderiranja.

Ako smo na dijametralno suprotnim pozicijama u razmišljanjima, kakoti to zoveš nego konfrontacija? mislio sam to u afirmativnom smislu, ne kao nešto negativno.

Vrh

PostPostano: Pet lis 07, 2011 23:41 
Administrator

Naslov ove teme je "Konstruktivne kritike i prijedlozi", svoju kritiku/prijedlog si izrekao, i dalje nastavio offtopic.
Ovo je tematski forum kojem je cilj dati i raspraviti katoličke odgovore na suvremena vjerska pitanja i na njemu je zabranjeno svako misionarenje, što vrijedi za sve - od adventizma do ateizma. Dakle ovdje nije rasprava npr. što je duša za adventiste niti ateiste, postoje drugi forumi ako nekoga to zanima, već što je duša po nauku Katoličke Crkve. Ako te moderator upozori na provokacije ili offtopic besmisleno pisanje koje ometa forum, a ti se oglušuješ, tada slijedi ban (baniran si nakon ovih upozorenja).

Giovi je napisao/la:
atheos je napisao/la:
Svrhu ne vidim kao argument, jer covjek moze postojati i bez svrhe u ovom svemiru, cisto kao evolutivni produkt, znaci plod slucajnosti. Ovaj model mi se cini i jednostavnijim, time i vjerojatnijim.

Molim da se raspravlja o tome što je duša, a ne filozofira o besmislenosti. Svaki čovjek ima svrhu na ovome svijetu (neki ju možda ne vide), a na ovakve besmislene filozofije kao administrator ne namjeravam trošiti dragocijeno vrijeme.

Giovi je napisao/la:
atheos je napisao/la:
Na kraju krajeva, ako ja imam pravo, Svemir ne briga sto mi nase postojanje smatramo ispraznim. U Svemiru se stvari dogadjaju i tocka, sto god mi mislili o tome.

Po drugi put te upozoravam da je tema što je duša, i da se na ovom forumu ne troši vrijeme na ispraznost i filozofiranje o besmislenosti.

atheos je napisao/la:
Kao sto, recimo, izuzetno jako lucenje neurotransmitera dopamina, serotonina i beta endorfina vi zovete "Ljubav"? (...i ja, da se razumijemo)

Naravno da lučenje hormona ne zovemo ljubav, to je izuzetno primitivno i uvredljivo za svakoga tko je bar malo iskusio ljubav. Nema veće ljubavi nego dati svoj život za drugoga, mnogi ne mogu razlikovati ljubav i zaljubljenost.
"Tko ne ljubi, ne upozna Boga
jer Bog je ljubav" (Iv 4,7)

Giovi je napisao/la:
atheos je napisao/la:
Osim ako ne misliš na Isusa Krista kao hipotetsku inkarnaciju svevremenskog Boga, to je već drugi par rukava.

Nepotrebno provociraš ovakvim pisanjem na katoličkom forumu. Stvar je opće kulture znati da je Isus oduvijek u jedinstvu sa Ocem i Duhom prema katoličkom nauku, umjesto da ga se ovdje naziva hipotetskim i inkarnacijom.
Nakon dva upozorenja slijedi ban.

Vrh

PostPostano: Sub stu 19, 2011 18:32 

Primjetio sam kako su u zadnje vrijeme, na forumu slično kao i u hrvatskom društvu, neopravdano prisutne samo negativističke kritike na račun moderiranja i administriranja.
Ja bih predložio sudionicima rasprave da napišu i pozitivne kritike kojih sigurno ima ali nekako nam se čine da se podrazumijevaju i da nisu bitne. Ne mislim tu na one poltronske koje su bez realnog osnova već mislim da su ljudi koji ovdje moderiraju stvarno između čekića i nakovnja te da dio svog vremane koji bi mogli iskoristiti i ugodnije odvajaju da bi na forumu osigurali normalnu raspravu o katoličkoj vjeri. Na internetskom prostoru koji je i dug i širok nema mjesta gdje se može raspravljati o katoličkoj vjeri bez da se čovjeka izvrgne napadima iz svih oružja pa je s te strane ovaj forum stvarno dragocjen.
Dobro mogao sam napisati i jednostavno "Hvala" ali ...

Zadnja izmjena: Barnaba; Sub stu 19, 2011 22:03; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Sub stu 19, 2011 19:55 

Barnaba je napisao/la:

Ja bih predložio sudionicima rasprave da napišu i pozitivne kritike kojih sigurno ima ali nekako nam se čine da se podrazumijevaju i da nisu bitne. Ne mislim tu na one uvlakačke i "čmarajuće"

Koji se sve izrazi upotrebljavaju tu na forumu

Vrh

PostPostano: Sub stu 19, 2011 22:11 

Mihael je napisao/la:
Koji se sve izrazi upotrebljavaju tu na forumu

Predlažem ti da ne generaliziraš jer sam ja taj izraz uoptrijebio i uopće nije uobičajeno da se slični izrazi koriste ovdje na forumu što je isto zasluga dobrog moderiranja i administriranja.
I da, maknuo taj izraz i zamjenio ga primjerenijim.

Vrh

PostPostano: Uto stu 22, 2011 18:39 

Dobro, htio sam ukazati na prost izraz koji kao moderator ne bi smio upotrebljavati.

Vrh

PostPostano: Uto stu 22, 2011 20:05 

Mihael je napisao/la:
Dobro, htio sam ukazati na prost izraz koji kao moderator ne bi smio upotrebljavati.

Kakav prost izraz? :roll: Nešto mi je promaklo?

Vrh

PostPostano: Uto stu 22, 2011 20:42 

adrijana je napisao/la:
Mihael je napisao/la:

Kakav prost izraz? :roll: Nešto mi je promaklo?

"čmarajuće" - na što te to asocira?

Vrh

PostPostano: Uto stu 22, 2011 21:19 

Mihael je napisao/la:

Ne asocira me na ništa jer ne koristim taj izraz. Neki forumaši su u zadnje vrijeme koristili puno prostije izraze i osobne uvrede, pa nisi nikad reagirao. ??

Vrh

PostPostano: Uto stu 22, 2011 22:00 

adrijana je napisao/la:
Mihael je napisao/la:

Ne asocira me na ništa jer ne koristim taj izraz. Neki forumaši su u zadnje vrijeme koristili puno prostije izraze i osobne uvrede, pa nisi nikad reagirao. ??

Pa ni ja ne koristim taj izraz i zato mi je zapeo za oko, a ostalo nisam puno čitao pa ne znam. Ja više čitam tebe i Barnabu, a ostale tu i tamo iako i vas rjeđe. Zaboravimo ovo.
A vidim ti me više ne voliš, a ja tebe još uvijek u dubini poštujem iako se ne slažem s tobom u nekim stvarima od ranije (evolucija i Međugorje).

Vrh

PostPostano: Sri stu 23, 2011 22:57 

uređenje :?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata