Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet lip 05, 2020 04:52

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Ned svi 17, 2020 15:18 

Hvaljen Isus svima, htjela sam otvoriti ovu temu jer je nisam našla na cijelom forumu, ako je krivo stavljena, molim moderatora da je premjesti. Htjela sam pitati sudionike foruma jesu li kada imali loša iskustva u nekim vjerskim zajednicama, naravno, ne moramo imenovati da nikoga ne ocrnjujemo. Mene je, recimo, dosta toga u vezi Crkve i vjerskih zajednica razočaralo. Sad može biti zbog toga što se nekako nisam uspjela uklopiti i nisam se osjećala prihvaaćeno. U jednoj vjerskoj zajednici jednog sveca provela sam sedam godina i tu je bilo potrebno, naravno, izdvajati dosta vremena da bi se izvršile obveze prema zajednici. Kada osmu godinu nisam uspjela stizatii sve istim tempom zbog dodatnih obveza i doškolovavanja koje mi je bilo potrebno za egzistecijalno pitanje, na prilično ružan način su me isključili iz zajednice bez vraćanja novca za članarinu(naravno, to je i najmanji problem, veći mi je problem bio što sam se osjećala odbačeno).

Slična mi je situacija bila i u obitelji i na poslu gdje sam većinom sa strane i na bilo koje radno mjesto gdje dođem, vječito trpim mobbing. Molila bih za savjet i da se molite za mene jer dosta sve to teško proživljavam

hvala na razumijevanju BVB, potičem i druge da dijele svoja iskustva ako žele=)

Vrh

PostPostano: Sri svi 20, 2020 09:10 

Što nas ne slomi čini nas jačima, postajemo svjesni da se sve može preživjeti, pogotovo s vjerom u Boga.
Bez Njega ništa. Ničiji život nije u svemu idealan.
Možda vas je sve to nečemu trebalo naučiti.
Svaki križ, loše iskustvo koje doživimo je "konopac ljubavi" (prema Hošei 11,4) kojima nas Bog veže za sebe (pa makar to bilo neko loše iskustvo u toj nekoj zajednici jer i tu zajednicu čine ljudi - grešni i maleni).
Mudrost je prepoznati puteve kojim ti je ići, da s pouzdanjem kročiš kroz nove životne bojeve i da obiluješ svojim "pobjedama", a još jednostavno ostaviš iza sebe.

Vrh

PostPostano: Pet svi 22, 2020 13:12 

Hvaljen Isus svima, htjela sam otvoriti ovu temu jer je nisam našla na cijelom forumu, ako je krivo stavljena, molim moderatora da je premjesti. Htjela sam pitati sudionike foruma jesu li kada imali loša iskustva u nekim vjerskim zajednicama, naravno, ne moramo imenovati da nikoga ne ocrnjujemo. Mene je, recimo, dosta toga u vezi Crkve i vjerskih zajednica razočaralo. Sad može biti zbog toga što se nekako nisam uspjela uklopiti i nisam se osjećala prihvaaćeno. U jednoj vjerskoj zajednici jednog sveca provela sam sedam godina i tu je bilo potrebno, naravno, izdvajati dosta vremena da bi se izvršile obveze prema zajednici. Kada osmu godinu nisam uspjela stizatii sve istim tempom zbog dodatnih obveza i doškolovavanja koje mi je bilo potrebno za egzistecijalno pitanje, na prilično ružan način su me isključili iz zajednice bez vraćanja novca za članarinu(naravno, to je i najmanji problem, veći mi je problem bio što sam se osjećala odbačeno).

Slična mi je situacija bila i u obitelji i na poslu gdje sam većinom sa strane i na bilo koje radno mjesto gdje dođem, vječito trpim mobbing. Molila bih za savjet i da se molite za mene jer dosta sve to teško proživljavam

Mislim da je Dea ovdje jako lijepo odgovorila.. "Što nas ne slomi to nas ojača", a ima u Svetom pismu i drugih naizled kontradiktornih poticaja, kao npr. "Smatrajte potpunom radošću kad upadnete u različite kušnje, znajući da prokušanost vaše vjere rađa postojanošću..." ili, meni vrlo drag citat "Blago ožalošćenima, oni će se utješiti."

U Božjim očima nismo vrijedni samo onda kad nam dobro ide, kad smo uspješni, kad nas svi vole (to je zapravo velika zamka), Bog nas gleda i susreće i liječi osobito u našim patnjama, kad Mu priznamo da bez njega ne ide i kad stavimo sve svoje povjerenje u Njegove ruke.

Osjećaj razočaranja i neprihvaćenosti također možemo "u žrtvi" sjediniti s Njim, jer je i On sam tijekom svoje muke i raspeća doživio odbačenost, razočarenje, izdaju, udarce, patnje i smrt. Mene osobno razmatranje o Muci Isusovoj nekako liječi iznutra i oslobađa, nakon toga se ne osjećam više loše, već da sve to na neki način ima smisla.. I sumorne misli nestaju.

Vrh

PostPostano: Sub svi 23, 2020 18:16 

Mene moji bližnji gledaju da se otarase. :( Jedino me muž voli - što je najbitnije; ali ja ne mogu da istrpim više njegove pogoje za tu ljubav.

Ljudi su me svuda odbacivali. Valjda će i ovde.

Vrh

PostPostano: Ned svi 24, 2020 08:32 

Ma ja (nakon borbi sa samom sobom i drugima) mislim da su stvari jednostavne.
Ili kako bi rekao N. Popadić:

Neki Te Ne Vole Ljudi

Postoje ljudi, moj sine,
koji te ne vole, tako...
Al' nemoj da te to brine,
ne može voleti svako.

Svejedno da li ih koriš,
ili im daruješ cveće,
predaš se ili se boriš,
neki te voleti neće.

Zajedno teku vam dani,
za isti sto ćete sesti.
Al' ste svetovi strani
koji se ne mogu sresti.

I možeš pružati ruku,
vaditi srce iz grudi,
priznati patnje i muku..
Neki te ne vole ljudi.

I možeš brod kad im tone
džinovskom snagom ga dići,
opet će da te se klone
i svom će ostrvu ići...

I zato nastavi dalje!
Neodlučni su slabi.
Gospod ti vetar šalje,
ne osvrći se i grabi.

Razapni jedra i maštaj.
Pobeđuj, metar po metar.
I praštaj, praštaj im, praštaj
nije im naklonjen vetar.

I to je to, bez velike filozofije. Bogu zahvaljuj na biserima pored sebe, a blagoslivljaj one koji odu od tebe.

Vrh

PostPostano: Ned svi 24, 2020 20:38 

prelepo

Vrh

PostPostano: Uto svi 26, 2020 09:43 

Nije me dugo bilo, nisam imala pristup kompiću zbog korone (samo na poslu sam na internetu). Da ne otvaram novu temu, prikačiti ću se ovdje. Imala sam prilike za razmišljati, a ovome sam već nešto i pisala. Pratila sam mise na tv, ali nije to to.
Mi još uvijek nemamo mise za vjernike zbog situacije na otoku. No, svaki put moram zvati župnika i pitati a nije ga lako dobiti. Imam dojam da je inertan i samo čeka mirovinu. Pa u toj crkvi i kad nema korone ljudi nisu bili blizu jer ih osim ljeti ima vrlo malo. Pa je slobodno mogla i biti misa. Ali on kaže da misa i bude svaku nedjelju, samo za sebe je drži. Koji je smisao toga? Dalje, gledajuć ove tv- mise, vidim da je većina starih svećenika obojane kose kao gavranovo krilo, svi đir a' la Bozanić, malo sjedina na sljepoočnicama. Šaško prošli put. Pa iako je propovijed bila dobra, meni gube vjerodostojnost, kao da vidim opituranu časnu. Da su stvarno u vjeri, što bi im značilo bojanje kose? Sujeta ili kajgod što nema veze s vjerom...Tako u trnutcima malodušnosti pomislim kako možda nema u njima prave vjere (iako nije na meni suditi), kao ni u meni...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata