Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon svi 25, 2020 10:15

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: Ned srp 07, 2019 21:06 

A sto ce ti neko tko se deklarira kao katolik?
:arrow: Ili jos bolje; netko tko obavlja odredene rituale?
.....
Iz mogu isksutva, svi ti aktivni u katolickim krugovima imaju neki oblik poremecenosti. Nesto im fali u glavi. Naizgled sve divno i krasno, a iznutra trulez.

Vrh

PostPostano: Pet srp 12, 2019 16:29 

A sto ce ti neko tko se deklarira kao katolik?
:arrow: Ili jos bolje; netko tko obavlja odredene rituale?
.....
Iz mogu isksutva, svi ti aktivni u katolickim krugovima imaju neki oblik poremecenosti. Nesto im fali u glavi. Naizgled sve divno i krasno, a iznutra trulez.

Što podrazumijevaš pod "određenim ritualima"?Misliš na misu?
Ovo o aktivnima u katoličkim krugovima i poremećenosti?Iznutra trulež?O čemu ti to?Jesi li dosta mlad i zbunjen ili si došao provocirati?

Vrh

PostPostano: Ned svi 10, 2020 17:08 

Ako smijem vratiti temu na katolicke spajalice... sto mislite o takvom obliku upoznavanja?

Ili bolje receno, kako da novi obracenici, koji nemaju puno prijatelja u crkvi jos, upoznaju nekoga takodjer u vjeri?

Ono za sto znam dosad je druzenje samaca kod patera Frkina (nisam jos bila na tim susretima) i duhovne obnove za mladice i djevojke u Sigetu. Samo sam nekako dojma (iz iskustva) da sva ta druzenja di se okupi ljude sa ciljem "evo sad nadjite cure i decke" prodju nekako awkward i ljudi su dosta sramezljivi, nepovjerljivi i jedva cekaju da sve to prodju i odu doma (ukljucujuci i mene)

Definitivno veliko ne (zbog osobnog iskustva), ali tko voli, nek izvoli. Poznajem nekoliko "uspješnih" slučajeva.
Mislim da je adrijana spomenula društvene mreže, narcisioidnost i tu je s tim profilima na spajalicama isto na tragu toga. Zar ne?
Sjedi ti nasuprot mene pa prodiskutirajmo mi o tim tvojim najdražim stvarima, pjesmama, knjigama i ne znam čemu.
U profilima sve savršeno jer je neki nepisani imperativ biti savršen. Biti snažan, jak i uspješan u svemu. Biti nepovrediv.
I u tome je problem. Kada se trudimo da budemo savršeni, mi prvo negiramo sebe i svoju ljudsku prirodu, jer nismo savršeni i ne možemo to biti. Krijemo od drugih svoje nesavršenosti, svoju nesigurnost i strahove, ali krijući to udaljavamo se od drugih. Da bismo se istinski povezali s drugima potrebno je da budemo autentični, a sve dok krijemo svoje mane i predstavljamo se u najboljem svjetlu mi to nismo, pa onda eto ti ga problema kad ustvari stvoriš sliku online profila, a osoba drugačija u zbilji.

A nemam ti pojma. Mislim da sam ti davno već prije bila navodila gdje naći vjerske evente (iako, iskreno, ne bih išla solo na to). Uključi se u neku zajednicu (ako ti cilj nije isključivo pronalazak frajera), ne možeš ni pojmit koliko poznanstava možeš sklopiti, pa i prijateljstava.

Susreti kod p. Frkina su ti subotom navečer iza mise (gledala sam jednom njegovu emisiju na Laudato pa je rekao).
A za ostalo, sve je to stvar osobnog doživljaja. "Muvanje" s vjernikom koji je ima ono sve, a opet s toliko nekih svojih mušica ti meni ostaje u poprilično pozitivnom sjećanju (doduše, nisam se zaljubila pa sam na to naše gledala poprilično s humorom i retrospekcijom i dandanas mi je nejasno kako me istodobno može toliko živcirat i bit mi drag i još uvijek kad se čujemo, bar tri dana se cerim, ali evidentno je bilo da si nismo klikli) jer me se blago rečeno preplašio :O
Ironično, najviše poštovanja, zabave, prihvaćanja, ljubavi sam dobila od hard core ateista koji misli da je mlada misa ona misa koja se drži nedjeljom prije 8h :lol: tako da - nema ti tu pravila.

Marijeta, evo gledala sam ova dva svjedočanstva i sjetila se tvog i svog pisanja

Ovo: https://www.youtube.com/watch?v=4JQIDnr ... DzXKh2BA7k

Ili meni jedno još draže: https://www.youtube.com/watch?v=XUYIvUI ... O0vhunMFwE

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC + 01:00 sata