Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto pro 12, 2017 09:36

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
PostPostano: Ned kol 20, 2017 20:28 

Zna li netko od vas tko nakon prof. Ivančića nastavlja istraživati i raditi na hagioterapiji...? Dugo nisam ništa čula o tome, kao da je pomalo palo u sjenu, a ovo me ljeto ponovo počelo zanimati... :?:

Izgleda da su dvije stranice aktivne na internetu:
http://www.hagioterapija-split.hr/
https://www.cdp.hr/

a nigdje nikakvog imena...

Vrh

PostPostano: Sub kol 26, 2017 21:34 

Da to nest vrijedi ne bi se raspalo jer je ucitelj umro.Hagioterapija je katolicki new age.Dao sam 180 kn za ivancicevu knjigu. Kad sam orocitao tamo da zivotinje imaju dusu koja umre kad i zivotinje a biljke vegetativnu dusu,prodao sam ju.Sve sto hagioterapija komlicirano nudi je Kusturica davno pojednostavio u Sjecas li se Dolly Bale.

Vrh

PostPostano: Sub kol 26, 2017 22:34 

Da to nest vrijedi ne bi se raspalo jer je ucitelj umro.Hagioterapija je katolicki new age.Dao sam 180 kn za ivancicevu knjigu. Kad sam orocitao tamo da zivotinje imaju dusu koja umre kad i zivotinje a biljke vegetativnu dusu,prodao sam ju.Sve sto hagioterapija komlicirano nudi je Kusturica davno pojednostavio u Sjecas li se Dolly Bale.

ja se ne razumijem baš previše u to ali neke stvari su mi bile malo zbunjujuće kao npr. negdje sam pročitao da Papa kaže da su svi ljudi djeca božja dok prof.Ivančić kaže da je to hereza i sad ne znam kome vjerovati jer ipak to nije mala stvar

Vrh

PostPostano: Sub kol 26, 2017 22:55 

U tim raznim pokretima se ne zna tko pije al placa naivni puk.Na kraju se sve svede na novce i tastinu.Imamo dezurne medijske dusebriznuke,svaki za svoje podrucje,i mos bit siguran da se danas nitko ne moze pojaviti u medijima vise od tri puta a da iza toga ne stoji osobni interes koji god to medij bio.

Hagioterapija? Terapija vjerom,razni sustavi primjenjene religije.To je krscanstvo.Institucionalizirana religija.

Ne vjeruj nikome tko te tjera u neki sustav.Vjera nije sustav.Jasno su navedeni,bez ikakvog kompromisa i natezanjs,konstrukcija koji znakovi prate one koji vjeruju.Na bolesne ce ruke polagati i oni ce ozdrsvljati,zle duhove tjerati i druga cudrsna djela cak veca od Kristovih.

To je On sam rekao.

Onda gdje je to.gdje se to vidi kod onih koji se deklariraju vjernicima.Jel se bilo koji od navedenih znakova dogodio kod bilo kojeg " vjernika" koji si uzima za pravo savjetovati druge u ime Boga.Ima ih ovdje,ima deklariranih 80% u ovoj drzavi.

Jel ovi sustavi ,karizmatski i svaki drugi odgovaraju ovom opisu znaka vjere? To je alternativa?

Obzirom da tih znakova nema ili se pojavljuju vrlo rijetko,vjera nije to sto neki u zabludi,emocijama i instrumentima religije misle da jest.Zabluda nije zla namjera,ali je egoisticno,tasto i pucanj u prazno bilo kome savjetovsti kako da dodje do Boga a on sam nema to iskustvo.Tko tvrdi da ima vjeru mora imati i navedene znakove vjere.Po tome se sirilo krscanstvo,ne hagioterapijom,sastancenjima i sjednicama i najavljenim susretima.

Vrh

PostPostano: Ned kol 27, 2017 20:48 

+!
Iv 1,12
A onima koji Ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u Njegovo Ime,

Iv 8,42
Reče im Isus: "Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste Mene jer sam Ja od Boga izišao i došao; nisam Sam od Sebe došao, nego On Me posla."

ja se ne razumijem baš previše u to ali neke stvari su mi bile malo zbunjujuće kao npr. negdje sam pročitao da Papa kaže da su svi ljudi djeca božja dok prof.Ivančić kaže da je to hereza i sad ne znam kome vjerovati jer ipak to nije mala stvar

Ljubav je Stvoritelj svih stvorenja, pa tako i čovjekomrsca, kojeg ljubi kao i druga stvorenja.
Ljudi se mogu natezati do unedogled, tko je što napisao ili rekao i kako to ispravno tumačiti.

Nema čovjeka, koji nije bolestan i koji ne treba 'hagioterapiju' svaki dan do preminuća.

Vrh

PostPostano: Pon kol 28, 2017 15:27 

+!
Iv 1,12
A onima koji Ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u Njegovo Ime,

Iv 8,42
Reče im Isus: "Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste Mene jer sam Ja od Boga izišao i došao; nisam Sam od Sebe došao, nego On Me posla."

Ljubav je Stvoritelj svih stvorenja, pa tako i čovjekomrsca, kojeg ljubi kao i druga stvorenja.
Ljudi se mogu natezati do unedogled, tko je što napisao ili rekao i kako to ispravno tumačiti.

Nema čovjeka, koji nije bolestan i koji ne treba 'hagioterapiju' svaki dan do preminuća.

Osobno volim poslušati sve što ima na youtubeu od prof.Ivančića i ne mogu reći da me to nije promijenilo na bolje ali eto ima nekih stvari koje ne razumijem npr. ovo što sam spomenuo prof.Ivančić tvrdi da smo mi svi Božja stvorenja i da krštenjem postajemo djeca Božja a npr. Papa kaže muslimanima i hindusima da su i oni djeca Božja.

Vrh

PostPostano: Pon kol 28, 2017 18:58 

+!
Iv 10,16
Imam i drugih ovaca, koje nisu iz ovog Ovčinjaka. I njih treba da dovedem i Glas će Moj čuti i bit će jedno Stado, jedan Pastir.

Svako 'dijete Božje' (ljudsko stvorenje) može postati uistinu dijete Božje sv. Krštenjem.
No, to ne znači, da netko kršten ne može biti među 'ludim djevicama' niti da netko nekršten ne može biti među 'mudrim djevicama'.

Vrh

PostPostano: Ned lis 08, 2017 16:16 

Utopija, ovo si dobro napisao....

Usput, nisam htjela u svom postu kritizirati da se s time više nitko ne bavi - to nije istina, bavi se, jer vidim u nekim katoličkim listovima jako dobre članke (praktične...)

Kome su znači pomogla predavanja prof. Ivančića? Prvo bih rekla, MENI.

HVALA Bogu što smo imali njega i HVALA za njegov rad.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC + 01:00 sata