Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 19, 2019 11:07

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Tetovaze
PostPostano: Pon lis 15, 2018 18:39 

Pozdrav nisam bas pronasao neki odgovor na googlu,a zaboravio sam pitati svecenika,pa ako itko ovdje ima da mi pomogne u vezi ovoga pitanja,dali je grijeh (i koliki) grijeh tetovirati se,jer ajmo reci unosis nesto pod kozu sta ce ti ostati do kraja zivota.
Da li je to zabranjeno krscanima,posto viidm da dosta mladih to radi,a vidio sam i zene iz bosne pa cak i jednu casnu kako ima istetovirane neke cudne znakove po rukama.
Kako na to gleda vjera.?Dali ima ijedan odgovor u Bibiliji osim onoga "ne urezujte na sebi nikakve biljege" iz staroga zavjeta.
Hvala unaprijed i pozdrav.

Vrh

Naslov: Re: Tetovaze
PostPostano: Pon lis 15, 2018 19:34 

Pozdrav nisam bas pronasao neki odgovor na googlu,a zaboravio sam pitati svecenika,pa ako itko ovdje ima da mi pomogne u vezi ovoga pitanja,dali je grijeh (i koliki) grijeh tetovirati se,jer ajmo reci unosis nesto pod kozu sta ce ti ostati do kraja zivota.
Da li je to zabranjeno krscanima,posto viidm da dosta mladih to radi,a vidio sam i zene iz bosne pa cak i jednu casnu kako ima istetovirane neke cudne znakove po rukama.
Kako na to gleda vjera.?Dali ima ijedan odgovor u Bibiliji osim onoga "ne urezujte na sebi nikakve biljege" iz staroga zavjeta.

A sto si ti neki obracenik pa postavljas ovoliko pitanja?
Ne, naravno da nije grijeh tetovirat se. No, grijeh bi ti mogao biti motiv za tetovazu. Sto te dakle motivira da se tetoviras?

Vrh

PostPostano: Pon lis 15, 2018 20:10 

Cekaj jeli zabranjeno postavljati ovoliko pitanja nisam procitao pravila ili? :mrgreen:
Ne nemislim se tetovirati al' vidim da dosta mladih to radi cak i ne promisljenje glave samo da bi bili "u centru paznje" i da budu "cool",mada sam i vidjao i kucanice i obicne gradjevnice sa tetovazom pa sam si uvijek postavljao pitanja oko toga jeli grijeh ili nije.
Jer sam i pronasao neki odgovor fra.Ive Pavica oko toga on je rekao da su to "sotonine poruke".
Kako mislis motiv,npr nago tijelo zene ili neka lubanja je losije nego neki dobar citat?
Obracenik nisam,al pokusavam u zadnje vrijeme dosta saznati oko svoje vjere i pokusati biti sto bolji covijek,i pocevsi od sadanjosti pa u buducnost pomagati drugima.

Vrh

PostPostano: Sri lis 17, 2018 10:44 

Cekaj jeli zabranjeno postavljati ovoliko pitanja nisam procitao pravila ili? :mrgreen:
Ne nemislim se tetovirati al' vidim da dosta mladih to radi cak i ne promisljenje glave samo da bi bili "u centru paznje" i da budu "cool",mada sam i vidjao i kucanice i obicne gradjevnice sa tetovazom pa sam si uvijek postavljao pitanja oko toga jeli grijeh ili nije.
Jer sam i pronasao neki odgovor fra.Ive Pavica oko toga on je rekao da su to "sotonine poruke".
Kako mislis motiv,npr nago tijelo zene ili neka lubanja je losije nego neki dobar citat?
Obracenik nisam,al pokusavam u zadnje vrijeme dosta saznati oko svoje vjere i pokusati biti sto bolji covijek,i pocevsi od sadanjosti pa u buducnost pomagati drugima.

Zasto bi lubanja bila.nesto.lose?
Pa jel imas kakav plan da budes sto.bolji covjek?

Vrh

PostPostano: Pet lis 26, 2018 09:47 

To je i mene zanimalo pa sam naišla na ovaj odgovor koji je ujedno odgovor na tvoje pitanje vezan i za taj citat iz SZ-a
http://studentski-pastoral.com/index.ph ... pelana/603

Ne tetoviraju se samo kineski znakovi, Isusovo trnje (usp. Pamela A. :roll: ) i sotonske aluzije.
Isfurano, ali recimo pada mi napamet kad otac tetovira ime/slovo imena svog kćeri ili sina ili datum rođenja ili što drugo... Zašto bi to bio grijeh?

Vrh

PostPostano: Sri ožu 13, 2019 20:46 

Levitski zakonik 19,28
Ne urezujte zareza na svome tijelu za pokojnika;
niti na sebi usijecajte kakvih biljega.
Ja sam Jahve!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata