Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 13, 2019 03:56

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Tvoj život
PostPostano: Ned srp 23, 2017 16:57 

Da li tvoj život općenito ovisi o djelima i mišljenjima drugih ljudi ili si odlučio uzeti svoj život u svoje ruke?

Vrh

Naslov: Re: Tvoj život
PostPostano: Pon lis 09, 2017 08:12 

Moj život je isključivo u Božijim rukama. Sve šta radim uvijek molim Boga da me vodi, svaki događaj i trenutak, mene i moje obitelji. No također, mišljenje drugi mih znači, što je normalno, no ponekad malo previše što nije dobro. No i to se smanjuje što mi je obitelj veća, mišljenje drugih me se sve manje tiče te se samo fokusiram na obitelj i što je za nju najvažnije. Ona mi je najbitnija na svijetu.

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 05:45 

Ovo mi je zaista lijepi odgovor.Tako je,naš život je prvenstveno Božji kako si odmah na početku napisao,i naravno ljudski je da nas dirnu tuđa mišljenja,al evo tvog odgovora,uzeo si život u svoje ruke tako što si uzeo svoju obitelj i fokusiraš se na nju,tj.znaš koji ti je prioritet i naravno trudiš se ugoditi svojoj obitelji pa kad te i netko od najbližih povrijedi,ti znaš da ti je od Boga poslan i poznaš tu osobu u dušu i ta osoba te voli kao i ti nju i znaš da te nije namjerno povrijedila niti iz zlobe.
A ostali ljudi koji imaju neko negativno mišljenje o tebi nije važno,niti si dužan nekome se pravdati jer ta osoba te ne može poznavati pogotovo ne kao s nekim kojim živiš.
Bravo,bravo,bravo!

Bog te blagoslovio!Tebe i tvoju obitelj!

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 12:03 

Ovo mi je zaista lijepi odgovor.Tako je,naš život je prvenstveno Božji kako si odmah na početku napisao,i naravno ljudski je da nas dirnu tuđa mišljenja,al evo tvog odgovora,uzeo si život u svoje ruke tako što si uzeo svoju obitelj i fokusiraš se na nju,tj.znaš koji ti je prioritet i naravno trudiš se ugoditi svojoj obitelji pa kad te i netko od najbližih povrijedi,ti znaš da ti je od Boga poslan i poznaš tu osobu u dušu i ta osoba te voli kao i ti nju i znaš da te nije namjerno povrijedila niti iz zlobe.
A ostali ljudi koji imaju neko negativno mišljenje o tebi nije važno,niti si dužan nekome se pravdati jer ta osoba te ne može poznavati pogotovo ne kao s nekim kojim živiš.
Bravo,bravo,bravo!

Bog te blagoslovio!Tebe i tvoju obitelj!

Odgovor njegov nije dobar jer "uzeti život u svoje ruke" a da ono ne ovisi o mišnjenima drugih ljudi NE ISKLJUČUJE MOGUĆNOST da "svoje ruke" isključuju Boga. No Bog od nas traži da i u drugim ljudima moramo prepoznati one koji nas mogu voditi a koji ne. Njegov odgovor također uključuje porodicu kao nešto važno ...ono kao "što je porodica veća" ...što je opet bezveze...jer povećanje mama i tata koji nam mogu bit od najveće pomoći se ne povećava. Porodica je oslonac na drugi način...

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 15:00 

Moje pitanje glasi da li tvoj život općenito ovisi o djelima i mišljenjima drugih ljudi,što bih objasnila kao da li uopće imaš svoj život,svoje stavove,svoje opredjeljenje,svoje odgovore na važna životna pitanja kada ti se netko zbog njih i smije ili samo negativno o tebi misli i govori i da li ih odmah mjenjaš i sumnjaš da su ispravni ili je tvoj život u tvojim rukama,tj.uzeo si svoj život u svoje ruke u smislu vlastitog osluškivanja poticaja Duha Svetoga.Uzeti svoj život u svoje ruke mislim kao oslobađanje od ovisnosti vanjskoga svijeta koji te u današnja vremena može vrtjeti kao suncokret...
Mario je odmah napisao da mu je život isključivo u Božjim rukama,već tu je uzeo "svoj život u svoje ruke" jer ima veliko opredjeljenje,opredjelio se za Boga i to na prvom mjestu.Najbitnija na svijetu mu je obitelj,pogotovo što se više povećava i mislim da je to u redu jer oni su mu najbliži i poklonjeni od Boga,a što ih je brojnije to im je potrebniji i zato vjerujem da je to njegov poticaj koji sluša.(naravno ne moram biti u pravu,moje opredjeljenje je da je samo Bog u pravu i nadam se da ću i ja uvijek slušati svoje poticaje Duha Svetoga i da ću zaista živjeti ono što jesam i što Bog traži od mene.)

Vrh

PostPostano: Sri lis 11, 2017 18:54 

Moje pitanje glasi da li tvoj život općenito ovisi o djelima i mišljenjima drugih ljudi,što bih objasnila kao da li uopće imaš svoj život,svoje stavove,svoje opredjeljenje,svoje odgovore na važna životna pitanja kada ti se netko zbog njih i smije ili samo negativno o tebi misli i govori i da li ih odmah mjenjaš i sumnjaš da su ispravni ili je tvoj život u tvojim rukama,tj.uzeo si svoj život u svoje ruke u smislu vlastitog osluškivanja poticaja Duha Svetoga.Uzeti svoj život u svoje ruke mislim kao oslobađanje od ovisnosti vanjskoga svijeta koji te u današnja vremena može vrtjeti kao suncokret...
Mario je odmah napisao da mu je život isključivo u Božjim rukama,već tu je uzeo "svoj život u svoje ruke" jer ima veliko opredjeljenje,opredjelio se za Boga i to na prvom mjestu.Najbitnija na svijetu mu je obitelj,pogotovo što se više povećava i mislim da je to u redu jer oni su mu najbliži i poklonjeni od Boga,a što ih je brojnije to im je potrebniji i zato vjerujem da je to njegov poticaj koji sluša.(naravno ne moram biti u pravu,moje opredjeljenje je da je samo Bog u pravu i nadam se da ću i ja uvijek slušati svoje poticaje Duha Svetoga i da ću zaista živjeti ono što jesam i što Bog traži od mene.)

Uobrazilja je kad tvrdimo da smo svoj život poklonili Bogu da njime upravlja jer to stanje predavanja Bogu vezano je uz stanje velike svetosti. Treba moći potpuno sebe predati Bogu. A što se tiče prevelike važnosti obitelji i tu je uobrazilja velika i bespotrebna pogotovo kad nam Isus kaže "Tko je moja majka,moj brat,moja sestra?"

Vrh

PostPostano: Čet lis 12, 2017 06:22 

Ne slažem se s tobom Slavo...

"Možda nisu svi dobri,ali u svakom ima nešto dobro.Nemoj nikome suditi,jer i svetac ima svoju prošlost,a grešnik ima svoju budućnost."(Oscar Wilde)

Sveta Majka Terezija je rekla:"Ako želiš donijeti sreću cijelom svijetu,pođi svojoj kući i voli svoju obitelj."

Dodajem-ako prvo voliš svoju obitelj,znat ćeš i voljeti druge ljude pa makar i oni negativno mislili o tebi,znat ćeš se pomoliti za njih bez obzira na sve,znat ćeš im oprostiti,ali to ne znači da ćeš mijenjati svoj stav,svoje opredjeljenje...

Slavo tu stajem...

Blagoslovio te dragi i dobri Bog!

Vrh

PostPostano: Uto svi 01, 2018 15:05 

Sv. Josemaria Escriva je rekao: "Zašto te bole te pogrešne pretpostavke što ih drugi o tebi imaju? Gore bi ti bilo da te Bog napusti. Ustraj u dobru i slegni ramenima."

Mislim da je ovo gore neka dobra vodilja na ovom svijetu. Sigurno da samo u svijetu, a ne od svijeta, ali duboko vjerujem da Gospodin zna :)
Od kada sam dublje u vjeri puno puno puta sam napravila ono što nijedna osoba koju ja poznajem ne bi - dapače, čula sam i svakakve komentare.
Međutim, ako je to za "veće dobro", nema toga na ovom svijetu (ni ponosa, ni bilo čega) što bi me spriječilo da učinim nešto u što vjerujem da je "po Božjem" pa i onda kada bi to značilo da ću izvući deblji kraj.
A oni koji to ne razumije, bojim se da nikada neće ni razumijeti.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata