Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto ruj 17, 2019 08:17

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Pet pro 16, 2016 18:00 

Molio bi ako mi netko moze dati odgovor kako i gdje doci do patera jorge ramosa,neki kontakt,ili neki drugi dobar ispovjednik u Zagrebu.
Zahvalan sam na svakom odgovoru.
Bvb
Lp

Vrh

PostPostano: Pet pro 16, 2016 23:09 
Administrator

Kod svakog svećenika se možemo dobro ispovijediti, mada kod nekih možemo dobiti bogatiji duhovni savjet.
Pater Jorge Ramos ispovijeda svaki dan od 9 do 12h u zagrebačkoj katedrali. Potraži na tabli ispovjedaonice tko ispovijeda, ili lijevo kad se uđe prva ispovjedaonica.

Vrh

PostPostano: Sub pro 17, 2016 10:15 

Hvala puno na odgovoru.
Radi se o tome sta bi zelio sa dobrim ispovjednikom pokusati dogovoriti zivotnu ispovjed,
zato bi volio probati stupiti u kontakt sa njime jel za njega sam cuo da je okej.
Kako to dogovoriti?
Hvala
Bvb
Lp

Vrh

PostPostano: Ned pro 18, 2016 16:53 
Administrator

Da, za životnu ispovijed treba se unaprijed dogovoriti za termin i pripremiti. Kontakt sam ti poslao na privatnu poruku.

Vrh

PostPostano: Uto pro 20, 2016 19:00 

Hvala ti puno jos jednom.
Btb

Vrh

PostPostano: Pon lip 26, 2017 23:20 

Molila bih vas kontakt broj od patera jorgea ramosa! Bog vas blagoslovio

Vrh

PostPostano: Uto lip 27, 2017 21:16 
Administrator

Poslano na privatnu poruku.

Vrh

PostPostano: Ned srp 09, 2017 22:08 

Pitao bih u vezi opce ispovijedi " kod koga" da idem.Zivotnu sam napravio,sad bih ponovio. Najblaze receno imao sam problema sa manifestacijama kod mene jednom prilikom. ( cetvorica su me iznijeli iz crkve i pazili na mene,sto da sad uvijeno opisujem,nema smisla.Od tada ne idem na misu,bio sam svega jednom.U katedralu svratim,ali da vidim casopise,bez neke bitne potrebe.Hipotetski da ssm sada npr ispovijedjen nema sanse da uzmem hostiju.Sa ljudima s kojima sam bio u kontaktu u vrijeme tih dogadjsnja,vise nisam,neki nece sa mnom imat posla,s drugima ja i tako to,to je jako oslabljujuce kad se nesto tako dogodi,oslabi dusevne snage,koncentraciju,zivce sto nije pretpostavka da je osoba ugodna :) Cuo sam za vlc Stepana u vezi opce ispovijedi

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 16:14 
Administrator

Isus liječi, pitanje je želiš li ozdraviti i biti slobodan, ako sam ovo dobro shvatio rekao bih da ti treba duhovna pratnja i pomoć poput egzorcizma.

Vrh

PostPostano: Uto srp 11, 2017 17:14 

Bingo :) :)

Vrh

PostPostano: Sri kol 09, 2017 16:51 
Administrator

Ako ne podnosiš primanje Krista, imaš odbojnost prema svetome i pozitivnome. A bez Boga nema istinske sreće u životu.
Ne shvaćam što želiš, jesi li zamolio svu pomoć Crkve da možeš ozdraviti i biti slobodan?

Vrh

PostPostano: Sri kol 09, 2017 19:14 

Koje vidove pomoci? Znam na sto mislis ali to u praksi ne funkcionira.Ne zbog moje naravi.Tu zaista ja nisam nista kriv jer pastorak ne funkcionira.Ako ti imas kakav prijedlog,reci.To te normalno pitam sad,neovisno sto sam trol na drugim temama.Ovaj video otprilike opisuje moja iskustva i percepciju https://youtu.be/EIGv2Yyc2AM

Vrh

PostPostano: Sri kol 09, 2017 22:40 
Administrator

Ja nisam u karizmatskim "vodama" pa zaista ne znam iz prve ruke. No nedavno sam pitao za slučaj sa manifestacijama i psihičkim problemima koji su isplivali nakon karizmatskih susreta, i preporučen mi je fra Ivan Matić iz Tabora kao umjeren, crkven i stručan.
Za početak, za dogovoriti susret, razgovor, pa može on preporučiti što dalje.

Vrh

PostPostano: Čet kol 10, 2017 11:29 

Nisam ni ja.Ovaj video je primjer.Nisam u nikakvim vodama ni maglama.Ne bih rekao da imam averziju prema svetome,prije prema scenografiji,konstrukciji koja se stvori da bi se ponudilo sveto.Kad vidim onu svicarsku gardu u bojama i odjeci ko dvorske lude,odma mi nije dobro :). Naceo si jednu zanimljivu stvar- psihicki problemi nakon karizmatskih susreta.Vidio sam ih podosta,nesluzbena informacija je povecan broj pacijenata na hitnoj.Oduvijek mi je bilo sumnjivo to karizmatsko divljanje i njegove posljedice koje samo slijep ne vidi i sad imamo paradoks- netko odlazi na karizmatski susred da ozdravi,a onda se tamo razboli pa ide kod drugog svecenika za pomoc."Sjasi Murta ,da uzjasi Kurta".

Vrh

PostPostano: Čet kol 10, 2017 23:50 
Administrator

Ne mislim pričati o boji švicarske garde, nisam modni dizajner.
Isus je došao izliječiti sve nas, bolesne i grešne, ali jedini uvijet je da želimo ozdraviti, da želimo živjeti.
Bez Krista se ne možemo okrenuti dobru a to onda utječe na cijeli naš život. Naša duhovnost se ne može odvojiti od svakodnevnog života, pa naravno da onda utječe i na psihu.
Ako misliš da nemaš averziju prema svetom i dobrom, a kažeš da ne podnosiš primanje Krista, onda zanemaruješ utjecaj toga na stvarni život. Isus nas je došao izliječiti da budemo istinski sretni, samo ako to želimo.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata