Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto ruj 17, 2019 07:37

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Uto vel 16, 2016 21:37 

Da li netko znade postoji li na Internetu -direkt PITANJA I ODGOVORI- u vezi naše katoličke vjere.
Da biste me bolje razumijeli na pr. kada otvorite ovu stranicu: http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pitanja,
postavite pitanje i kroz par dana dobijete odgovor na vašu adresu. Da li tako nešto postoji vezano za vjeru. Hvala.

Vrh

PostPostano: Sri vel 17, 2016 00:00 
Administrator

Koliko znam to ne postoji, a trebalo bi postojati. Ljudi su gladni duhovnosti i traže odgovore, pa i preko interneta. Nađe se nešto, npr. za studente gdje odgovara Don Damir Stojić, no to je premalo. Treba nam teologa i svećenika da pomažu i usmjeravaju, da odgovaraju na vjerska pitanja dok Crkva ne pokrene službeno takav projekt, jer je to zaista potrebno i nužno.

Vrh

PostPostano: Pon lis 22, 2018 20:50 

Imam jedno pitanje. Zanima me jedna citat iz Evendjelja pa ako netko zna koji je to stih, molim pomoc da ne citam sva 4.

Naime, ima jedna dio gdje Isus kaze nesto u stilu... ako netko hoda cijeli dan i navecer stigne na cilj, dobro je... tako nesto u tom smislu. Jedna od njegovih usporedba ucenicima.

E sada, ja sam to davno citao pa ne znam vise iz kojeg je to Evandjelja, ako tko zna molim pomoc i unaprijed se zahvaljujem.

Vrh

PostPostano: Uto lis 23, 2018 05:31 

Imam jedno pitanje. Zanima me jedna citat iz Evendjelja pa ako netko zna koji je to stih, molim pomoc da ne citam sva 4.

Naime, ima jedna dio gdje Isus kaze nesto u stilu... ako netko hoda cijeli dan i navecer stigne na cilj, dobro je... tako nesto u tom smislu. Jedna od njegovih usporedba ucenicima.

E sada, ja sam to davno citao pa ne znam vise iz kojeg je to Evandjelja, ako tko zna molim pomoc i unaprijed se zahvaljujem.

Imamo radnike posljednjeg sata Mt. 20,1-16

Ali možda ovo:

Mt 5,38-42

38"Čuli ste da je rečeno: Oko za oko, zub za zub! 39A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi. Onomu tko bi se htio s tobom parničiti da bi se domogao tvoje donje haljine prepusti i gornju. 41Ako te tko prisili jednu milju, pođi s njim dvije. 42Tko od tebe što zaište, podaj mu! I ne okreni se od onoga koji hoće da mu pozajmiš."

Vrh

PostPostano: Čet lis 25, 2018 20:37 

Hm, nije bas ono sto sam trazio... ali hvala na pomoci :) Ili sam ja nesto krivo skontao, ili cu morati sam procitati sva 4 Evadjelja opet nakon toliko godina :)

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata