Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri ruj 23, 2020 19:08

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Sri ruj 16, 2020 02:12 

Zdravo svima evo imam pitanje u vezi kupovanja nakon sto sam nesto pročitao na jednom engleskom sajtu evo ovdje

https://translate.google.com/translate? ... ch&pto=aue

Ovaj tu sam pročitao da kupovanje po povoljim cijenama moze biti grijeh pa po kojem se to inače slučaju moze biti volio bi znati?

Kao na primjer poklon za rodendan itd tu se ne gleda koliko sta kosta kad je iz ljubavi ili kad se ima novaca ali i tu treba biti oprezan jeli tako kako se i trosi novac naravno i treba vidit da se ne trosi previse novaca na neku stvar i pazit koliko se kupuje kako bi bili umjereni

Pa bi volio znati sto nauk katolicke crkve kaze u vezi ove tebe sa raspologanjem sa novcem u kupovanje po povoljnim cijenama? (Kad čovijek ima novaca a kupuje na snizenju puno puta)

Nadam se isto da če ovaj ispit savjesti isto pomoči svima na ovom forumu

Vrh

PostPostano: Sri ruj 16, 2020 10:40 

Zašto bi kupovanje po sniženim cjenama bilo grijeh? Sebo, opusti se, nemoj tražiti grijeh u svemu :))

Vrh

PostPostano: Sri ruj 16, 2020 12:08 
Administrator

Nije nikakav grijeh niti to ni piše u tom tekstu, nego se govori o odnosu nas prema drugima, kako imamo drugačija mjerila kada se radi o nama. Odnosno prema bližnjemu se ne odnosimo isto (želimo prodavati što skuplje) kao što bismo željeli da se prema nama odnosi (želimo kupiti što povoljnije).
Dakle nisi najbolje shvatio, kupovati povoljno nije nikakv grijeh.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 17, 2020 00:49 

Giovi je napisao/la:
Nije nikakav grijeh niti to ni piše u tom tekstu, nego se govori o odnosu nas prema drugima, kako imamo drugačija mjerila kada se radi o nama. Odnosno prema bližnjemu se ne odnosimo isto (želimo prodavati što skuplje) kao što bismo željeli da se prema nama odnosi (želimo kupiti što povoljnije).
Dakle nisi najbolje shvatio, kupovati povoljno nije nikakv grijeh.

U redu hvala ti na odgovoru sada mi je jasnije

Vrh

PostPostano: Čet ruj 17, 2020 00:50 

Zašto bi kupovanje po sniženim cjenama bilo grijeh? Sebo, opusti se, nemoj tražiti grijeh u svemu :))

Malo me je zbunilo ovaj tekst koj sam pročitao prijateljice i ovaj nadam se da če ovaj ispit savjesti isto pomoči i tebi?

Vrh

PostPostano: Čet ruj 17, 2020 10:44 

Malo me je zbunilo ovaj tekst koj sam pročitao prijateljice i ovaj nadam se da če ovaj ispit savjesti isto pomoči i tebi?

Pokušala sam otvoriti ali tražilo mi neke sigurnosne zaporke pa sam odustala...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata